Informacje

Na czym polega korekta/redakcja tekstu?

 

Czy chcesz, aby treści, które tworzysz, były odebrane jako profesjonalne? Dawno temu miałeś/aś lekcje języka polskiego i zdarza Ci się popełniać błędy? Chcesz, aby przyjemnie się czytało Twój tekst? Nie masz czasu na zajmowanie się drobiazgami i wolisz skupić się na treści merytorycznej albo po prostu mieć więcej czasu wolnego? A może jesteś już zmęczony/a pisaniem i chcesz, aby ktoś spojrzał na Twój tekst od innej strony?

 

Skorzystaj z usługi korekty i/lub redakcji tekstu!

1. Pisz to, co chcesz.

Skup się na przekazie tego, co chcesz napisać. Stwórz wpis na bloga, e-booka, pracę – cokolwiek planujesz.

 

2. Prześlij treść redaktorowi.

Otrzymasz profesjonalne wskazówki i porady dot. ewentualnych błędów ortograficznych, składniowych, fleksyjnych itp.

 

3. Redaktor odsyła Ci treść z naniesionymi propozycjami poprawek.

To tzw. pierwsza redakcja tekstu (jeśli wolisz, będzie to tylko korekta). Oczywiście nie musisz zgadzać się ze wszystkimi propozycjami – hm… może oprócz ewidentnych błędów?

 

4. Po ustaleniu, które poprawki nanieść – spokojnie kończysz pracę nad tekstem: wydajesz e-booka, publikujesz wpis, oddajesz pracę do sprawdzenia.

Jeśli nie podoba Ci się propozycja redaktora, zawsze możecie o tym podyskutować. To Ty masz być zadowolony/a z treści – redaktor odpowiada za to, aby Twój tekst pozbawiony był błędów i za przyjemny odbiór tego, co chcesz przekazać.

 

5. Koniec pracy!

Spokojnie czekasz na efekty swojej pracy i masz czas na… tworzenie kolejnej!

 

Pamiętaj: korzystanie z dostępnych narzędzi do sprawdzania tekstu nie daje 100% gwarancji poprawności. Czy nie lepiej zaufać człowiekowi, a nie komputerowi?

 

Skontaktuj się ze mną:

[wpforms id=”87″ title=”true”]